Zesłanie Ducha Świętego


1. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się w dni powszednie po mszy św. wieczornej o godz. 20.00., a w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.

2. Jutro w poniedziałek przypada Uroczystość NMP Matki Kościoła – Głównej Patronki Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej.

3. We wtorek przed mszą św. o godz. 19.50. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby i podziękowania można składać w skrzynkach, które znajdują się w wejściu do kościoła.

5. W czwartek będziemy obchodzić Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. Dzisiaj po mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek dla ludności z Serbii oraz Bośni i Hercegowiny z powodu powodzi. Szacowana liczba poszkodowanych to 1 mln 500 tys. Ze względu na wysokie temperatury rośnie zagrożenie epidemiologiczne. Groźne  są także występujące masowo osuwiska ziemi. W obecnej chwili brakuje podstawowych środków do życia: wody, żywności, leków oraz schronienia. Zbiórka jest przeprowadzona na prośbę Konferencji Episkopatu Polski. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

7. Drodzy Parafianie. Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała. Cztery ołtarze niech zostaną umiejscowione w tych samych miejscach jak w ubiegłym roku i wykonane przez te same osoby. Pomyślmy już dziś o przygotowaniach do dekoracji  ołtarzy.  Do Pani Marty niech zgłaszają się dziewczynki do sypania kwiatów. Sami zbierajmy kwiaty i przekazujmy je P. Marcie. Bardzo proszę Panów o zgłoszenie się do noszenia baldachimu w czasie procesji.