Zmartwychwstanie


Tej właśnie nocy Chrystus skruszywszy więzy śmierci, Jako zwycięzca wyszedł z otchłani (…) O, zaiste błogosławiona noc, w której łączy się niebo z ziemią, sprawy boskie ze sprawami ludzkimi.

Drodzy parafianie, drodzy Goście. W roku Miłosierdzia Bożego oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski, z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam, abyście tę radosną nowinę, że Chrystus Prawdziwie Zmartwychwstał, zanieśli tam gdzie panuje jeszcze ciemność, nadzieję tam gdzie jest rozpacz i miłość tam gdzie jest przemoc, słabość. Niech ta radość pozwoli Wam stawać się prawdziwymi świadkami Zmartwychwstałego Pana. Niech Maryja, Królowa Polski i patronka naszej parafii, Matka Miłosierdzia pomaga nam trwać w radości zmartwychwstania i dzielić się nią z każdym spotkanym człowiekiem.

******************************

  1. Msze św. w naszym kościele w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 10.00 i 16.30. Podobny porządek mszy św. w Poniedziałek Wielkanocny.
  2. We wtorek o godz. 16.50 Koronka do miłosierdzia Bożego.
  3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  5. Trwa nowenna przygotowująca nas do  Uroczystości Miłosierdzia Bożego, która przypada w następną niedzielę. Po mszy św. o godz. 10.00. wymiana tajemnic różańcowych. Zamiast modlitwy różańcowej odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po modlitwie spotkanie wielkanocne Koła Żywego Różańca. Ofiary do puszek zostaną przeznaczone na rzecz Archidiecezjalnego  Caritas na budowę Hospicjum Stacjonarnego pw. św. Faustyny w Świnoujściu.
  6. Pragniemy  podziękować  Pani Agnieszce za wykonanie ołtarza adoracji i grobu pańskiego w naszym kościele. Bóg Zapłać. Dziękujemy wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej parafii za ofiary złożone na ten cel.
  7. Składamy serdeczne podziękowanie Paniom: Marii Walczak i Marcie Miodońskiej oraz Panu Tadeuszowi Musialskiemu za posprzątanie kościoła. W następną sobotę o pomoc w utrzymaniu czystości w kościele prosimy Panie: Katarzynę Kurowską oraz Agnieszkę Zielonka-Kubińską. Dziękujemy wszystkim za dbałość o swój kościół.