Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – ogłoszenia


  • W Wielkim Tygodniu od poniedziałku do środy Msze św. sprawujemy o godz. 1700. Spowiadamy przed każdą Mszą św. Można umówić się również telefonicznie na spowiedź w innym czasie.
  • W Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Po Mszy św. będzie możliwość Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy do 2200.
  • W Wielki Piątek adorację rozpoczniemy od godziny 1000. Przypominamy o poście ścisłym w tym dniu; dla osób między 14 i 60 rokiem życia oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o 1800. Nie przewidujemy w tym dniu nabożeństwa drogi krzyżowej. Tym bardziej zachęcamy do prywatnej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie Pańskim. Adoracja wielkopiątkowa zakończy się o 2200.
  • W Wielką Sobotę Adoracja przy Grobie Pańskim rozpocznie się o 1000 i potrwa do 1800. Od 1000 do 1200 będziemy poświęcać pokarmy. O godzinie 2000 Liturgia Wigilii Paschalnej. W tym roku nie będziemy sprawować procesji rezurekcyjnej.
  • W naszym kościele zarządzenia epidemiczne pozwalają na przebywanie 15 osobom jednocześnie. Prosimy stosować się do tych zaleceń. W czasie triduum paschalnego zostanie włączone zewnętrzne nagłośnienie dla tych z nas, którym liczba osób nie pozwoli na wejście do świątyni. Zachęcamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu i wpisania się na listę Adoracji.
  • W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny wyjątkowo zmieni się porządek Mszy Świętych. Na godzinę 900 zapraszamy mieszkańców Łukęcina, na 1030 wiernych, którzy regularnie do naszego kościoła uczęszczają, a mieszkają poza naszą miejscowością. Na Msze święte o godzinie 1200 i 1630 zapraszamy wszystkich pozostałych drogich Gości.
    Mamy nadzieję, że w ten sposób większość z nas, przy zachowaniu obostrzeń, będzie mogła uczestniczyć w Eucharystii świątecznej.
  • Według aktualnych przepisów sanitarnych w naszym kościele może przebywać jednocześnie ok. 15 osób, nie licząc celebransów i asysty. Prosimy Was o zasłanianie ust i nosa w trakcie liturgii.