5 niedziela Wielkiego Postu


Dzisiaj po mszy św. o g. 10.00 wymiana tajemnic różańcowych.

W okresie Wielkiego Postu zachęcamy  do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Drogę krzyżową sprawujemy w każdy piątek o godz. 16.30, zaś Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, rozpoczynająca najważniejszy tydzień przygotowania do przeżycia Tajemnicy Paschalnej. Kościół święci w tym dniu triumfalny wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na wszystkich mszach św. Uroczysta procesja z palmami w czasie mszy św. o godz. 10.00. Jeżeli pozwolą warunki atmosferyczne gromadzimy się przy krzyżu.

Spowiedź św. wielkopostna w naszej parafii w Niedzielę Palmową po nabożeństwie Gorzkich Żali.

Tradycyjnie w Wielki Piątek przeprowadzimy  nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Łukęcina w stronę wybrzeża morskiego. Podobne nabożeństwa organizowane w wielu miejscowościach naszej ojczyzny, cieszą się wielkim zainteresowaniem i uznaniem wiernych, gromadząc liczne ich rzesze. W minionym roku również w naszej parafii to nabożeństwo cieszyło się dużym zainteresowaniem mimo zlej aury. W związku z koniecznymi przygotowaniami informujemy Was już teraz, abyście zarezerwowali wielkopiątkowy wieczór na modlitwę i medytację męki Pańskiej. Prosimy przynieść ze sobą znicze, które na koniec nabożeństwa zapalimy nad brzegiem morza za tych, którzy nie wrócili z morza.

Zbierane są ofiary pieniężne na kwiaty i elementy dekoracyjne do Grobu Pańskiego w naszym parafialnym kościele oraz na nową świecę paschalną. Ofiary można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym.

W dniu 27 kwietnia w niedzielę br. bł. Jan Paweł II zostanie ogłoszony Świętym. Uroczystość ta będzie miała miejsce w czasie mszy św. o godz.10.00 w Watykanie. Dając okazję do łączności i modlitwy z tym radosnym wydarzeniem poprzez transmisję w telewizji,  już dzisiaj informujemy, że w tym dniu msza św. w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 8.45.  a nie o godz. 10.00. Prosimy o powiadomienie znajomych.